Uwaga:
Żeby pisać na forum, nie trzeba się nigdzie rejestrować!
www.rejsymorskie.net
Forum: Adam Sulewski - żeglarstwo.
Prywatna strona o żeglarstwie pełnomorskim.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mięso w słojach trochę inaczej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rejsymorskie.net Strona Główna -> Kambuz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
teodorehare
Gość





PostWysłany: 28 Cze 2007 11:31    Temat postu: mięso w słojach trochę inaczej Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich
od kilku lat przyrzadzam mięso troche inaczej niz moi Szanowni Koledzy powyzej - myślę ,że sposób jest prostszy , a otrzymujemy jeszcze coś ekstra dodatkowo Smile
biore mianowicie porcje mięska , obsmażam posolone ,ładuje do słoja -
wczesniej kupuje sloninę , mielę ,wytapiam smalec i tym smalcem zalewam mięso (nie może wystawać ponad poziom smalcu) - mozna dodać kawałki boczku - i to jest wszystko (nie pasteryzuje!) .Na łódce wyciągam 'twarde" ,obrabiam jak mi pasuje,smalcyk zostaje na piwne posiady i jest fajnie .tak przyrzadzone mięso jadłem po 3 tygodniach i jest ok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rejsymorskie.net Strona Główna -> Kambuz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group